Login/Register   My Brackets   About   Instructions/FAQ   Find a Tournament   Contact
BracketMaker.com Logo  

  Predict It! dot Print

New Jersey Cup 2012 - Boys U10

Organization: New Jersey Cup

(Click on the links in the bracket for more details.)

1st-round games to be played by March 19.
2nd-round games to be played by April 2.
3rd-round games to be played by April 16.
3rd-round games to be played by April 16.
2nd-round games to be played by April 2.
1st-round games to be played by March 19.
 
 PDA Kaka
BYE
 
 
 New Jersey Dynamo Thunder
BYE
 
 
 
 PDA Kaka
3-1
Torpedoes Deziel
 
 New Jersey Dynamo Thunder
4-2
Teaneck Stingrays
 
 PDA Kaka
5-2
SDFC Gunners
 
 
 New Jersey Dynamo Thunder
8-1
Ridgefield Royal Strikers
 
 
 Torpedoes Deziel
BYE
 
 
 Teaneck Stingrays
BYE
 
 
 
 
 Maroons Maestros
BYE
 
 
 RYSA Wildcats
BYE
 
 
 
 Maroons Maestros
5-1
SDFC Gunners
 
 RYSA Wildcats
5-3
Ridgefield Royal Strikers
 
 
 SDFC Gunners
6-2
Howell United Hurricanes
 
 Roxbury Avalanche
2-1
Ridgefield Royal Strikers
 
 
 PDA Kaka
2-1
Holmdel Stallions NJX Inter
 
 New Jersey Dynamo Thunder
4-2
Ironbound SC Cougars
 
 
 
 Holmdel Stallions NJX Inter
BYE
 
 
 Jersey United Spartans White
BYE
 
 
 
 Holmdel Stallions NJX Inter
6-2
Marlboro Mavericks Blue
 
 Jersey United Spartans White
7-3
Ironbound SC Cougars
 
 Holmdel Stallions NJX Inter
4-2
Cedar Stars Academy
 
 
 Ironbound SC Cougars
4-1
Hans Soliz Strikers
 
 
 Marlboro Mavericks Blue
BYE
 
 
 Ironbound SC Cougars
BYE
 
 
 
 
 Thistle FC Venom
BYE
 
 
 Hans Soliz Strikers
BYE
 
 
 
 Thistle FC Venom
9-0
Cedar Stars Academy
 
 Hans Soliz Strikers
5-0
Belleville United
 
 
 Wall SC Cosmos
4-0
Cedar Stars Academy
 
 Den of Lions Inter
5-0
Belleville United
 
 
 PDA Kaka
2-0
Monroe Twp. Mayhem
 
 PDA Kaka
4-0
Ironbound SC Fever
 
 New Jersey Dynamo Thunder
9-2
Ironbound SC Fever
 
 
 
 Rage FC Premier Extreme
BYE
 
 
 Freehold Fusion Blue
BYE
 
 
 
 Rage FC Premier Extreme
5-3
Toms River FC Stuttgart
 
 Freehold Fusion Blue
3-2
Livingston Legend
 
 Rage FC Premier Extreme
4-3
Match Fit Chelsea Zola
 
 
 Freehold Fusion Blue
5-1
NJSA04 Arsenal Gunners
 
 
 Toms River FC Stuttgart
BYE
 
 
 Livingston Legend
BYE
 
 
 
 
 Princeton SA Premier
BYE
 
 
 NJSA04 Arsenal Gunners
BYE
 
 
 
 Princeton SA Premier
6-4
Match Fit Chelsea Zola
 
 NJSA04 Arsenal Gunners
2-0
East Brunswick Predators
 
 
 Match Fit Chelsea Zola
8-0
Ocean Twp. United Piranhas
 
 East Brunswick Predators
3-1
NASA United Alianza Jr's
 
 
 Match Fit Chelsea Zola
4-3
Monroe Twp. Mayhem
 
 NJSA04 Arsenal Gunners
6-1
Ironbound SC Fever
 
 
 
 Neptune Red Bulls
BYE
 
 
 Clifton Stallions Barcelona
BYE
 
 
 
 Neptune Red Bulls
4-2
Monroe Twp. Mayhem
 
 Clifton Stallions Barcelona
6-1
Ironbound SC Fever
 
 Monroe Twp. Mayhem
3-2
Real NJ SC Knights
 
 
 Ironbound SC Fever
7-0
Jackson SC Cosmos
 
 
 Monroe Twp. Mayhem
BYE
 
 
 Ironbound SC Fever
BYE
 
 
 
 
 Real NJ SC Knights
BYE
 
 
 Monroe Twp. SC Vipers
5-4
Scotch Plains-Fanwood Fire
 
 
 Real NJ SC Knights
3-0
Delran Future
 
 Monroe Twp. SC Vipers
2-1
Jackson SC Cosmos
 
 
 Delran Future
7-2
Manalapan Nitro
 
 Jackson SC Cosmos
5-2
NJSA04 Porto
 
 

Bracket Notes: 4th-round/Quarterfinal games to be played by April 30.

 


Copyright © 1999-2019 www.BracketMaker.com BracketMaker.com. All rights reserved. Privacy Policy