Login/Register   My Brackets   About   Instructions/FAQ   Find a Tournament   Contact
BracketMaker.com Logo  

  Predict It! dot Print

2015 New Jersey Cup - Girls U13 Premier Group

Organization: New Jersey Cup

(Click on the links in the bracket for more details.)

1st-round games to be played no later than March 23.
2nd-round games to be played no later than April 6.
3rd-round games to be played no later than April 20.
3rd-round games to be played no later than April 20.
2nd-round games to be played no later than April 6.
1st-round games to be played no later than March 23.
 
 New Jersey Rush 01 Blue
BYE
 
 
 Jersey Shore Boca Jr. Fusion
BYE
 
 
 
 New Jersey Rush 01 Blue
3-0
Princeton SA Athletico
 
 Jersey Shore Boca Jr. Fusion
4-1
Warriors SC-Kocela
 
 New Jersey Rush 01 Blue
2-1
Medford Strikers Soul
 
 
 Jersey Shore Boca Jr. Fusion
3-0
Ocean Twp. United Hurricanes
 
 
 Princeton SA Athletico
1-1
Franklin Twp. Force Blue
 
 Warriors SC-Kocela
3-1
Marlboro SA Comets Blue
 
 
 
 Medford Strikers Soul
BYE
 
 
 Ocean Twp. United Hurricanes
BYE
 
 
 
 Medford Strikers Soul
6-3
Cape Express Herricanes
 
 Ocean Twp. United Hurricanes
0-0
Wayne Devils
 
 
 Cape Express Herricanes
BYE
 
 
 Wayne Devils
BYE
 
 
 
 New Jersey Rush 01 Blue
0-0
Haddonfield Lightning
 
Quarterfinal games to be played no later than May 4.
 Jersey Shore Boca Jr. Fusion
2-1
PDA Shore Fusion
 
 
 
 New Jersey Rush 01 Grey
BYE
 
 
 PDA Shore Fusion
BYE
 
 
 
 New Jersey Rush 01 Grey
0-0
Millstone United Travel Rockets
 
 PDA Shore Fusion
2-0
Holmdel FC Galaxy
 
 Haddonfield Lightning
3-1
New Jersey Rush 01 Grey
 
 
 PDA Shore Fusion
1-0
Wall Wave
 
 
 Millstone United Travel Rockets
BYE
 
 
 Holmdel FC Galaxy
1-1
RYSA Wildcats-Green
 
 
 
 TBAA Premier Strykers
BYE
 
 
 Wall Wave
BYE
 
 
 
 TBAA Premier Strykers
2-0
Haddonfield Lightning
 
 Wall Wave
4-0
Westfield FC Premier Coloccini
 
 
 Haddonfield Lightning
BYE
 
 
 Westfield FC Premier Coloccini
BYE
 
 
 
 Haddonfield Lightning
3-0
Mercer FC Spurs
 
 Haddonfield Lightning
3-1
Jersey Shore Boca Jr. Fusion
 
 Jersey Shore Boca Jr. Fusion
2-0
Manalapan Dynamite
 
 
 
 Mercer FC Spurs
BYE
 
 
 Manalapan Dynamite
BYE
 
 
 
 Mercer FC Spurs
5-1
U.S. Parma Attaccanti
 
 Manalapan Dynamite
2-1
Torpedoes Red
 
 Stonghold Berna Fury
3-0
Mercer FC Spurs
 
 
 Manalapan Dynamite
1-0
Jackson Avalanche
 
 
 U.S. Parma Attaccanti
2-1
Hunterdon FC Dynamo
 
 Colts Neck Cosmos
4-1
Torpedoes Red
 
 
 
 Stonghold Berna Fury
BYE
 
 
 TBD
BYE
 
 
 
 Randolph Storm
0-0
Stonghold Berna Fury
 
 TBD
BYE
Jackson Avalanche
 
 
 Randolph Storm
BYE
 
 
 Jackson Avalanche
BYE
 
 
 
 Mercer FC Spurs
4-0
Hub Soccer of Denville Lightning
 
Quarterfinal games to be played no later than May 4.
 Manalapan Dynamite
6-0
Match Fit Academy Blue North
 
 
 
 STA Morris United 01
BYE
 
 
 NJ Crush Tsunami White
BYE
 
 
 
 STA Morris United 01
1-0
Parsippany NPL
 
 NJ Crush Tsunami White
2-1
Spartan-Kaiser
 
 STA Morris United 01
2-2
Hub Soccer of Denville Lightning
 
 
 NJ Crush Tsunami White
0-0
Match Fit Academy Blue North
 
 
 Parsippany NPL
BYE
 
 
 Spartan-Kaiser
BYE
 
 
 
 
 The Football Club of NJ 01/02
BYE
 
 
 Match Fit Academy Blue North
BYE
 
 
 
 The Football Club of NJ 01/02
3-0
Hub Soccer of Denville Lightning
 
 Match Fit Academy Blue North
2-0
Bridgewater Strikers
 
 
 Hub Soccer of Denville Lightning
BYE
 
 
 Bridgewater Strikers
BYE
 
 
 

Bracket Notes: The top team listed in a game is the home team. The exception is if two teams play, having already won a game, and one team was home and one was away; in this case the team that was away previously becomes the home team.

A team with a bye is the home team for its first game, no matter whether its opponent was home or away previously.

 


Copyright © 1999-2020 www.BracketMaker.com BracketMaker.com. All rights reserved. Privacy Policy