R32
|
R16
|
QF
|
|
QF
|
R16
|
R32
|
CHN Fan Zhendong HKG Wong Chun Ting
|
CHN Fan Zhendong USA Kanak Jha
|
|
|
|
CHN Sun Yingsha MON Yang Xiaoxin
|
CHN Sun Yingsha BRA Bruna Takahashi
|
SWE Kristian Karlsson USA Kanak Jha
|
CHN Fan Zhendong SLO Darko Jorgic
|
CHN Sun Yingsha TPE Cheng I-ching
|
MON Yang Xiaoxin LUX Ni Xialian
|
GER Patrick Fransziska POR Joao Geraldo
|
GER Patrick Fransziska SLO Darko Jorgic
|
CZE Hana Matelova TPE Cheng I-ching
|
EGY Mariam Alhodaby CZE Hana Matelova
|
POR Marcos Freitas SLO Darko Jorgic
|
CHN Fan Zhendong TPE Lin Yun-Ju
|
SF
|
CHN Sun Yingsha FRA Yuan Jia Nan
|
TPE Cheng I-ching HKG Doo HoiKem
|
CHN Liang Jingkun CHN Lin Gaoyuan
|
CHN Liang Jingkun FRA Alexis Lebrun
|
FRA Yuan Jia Nan TPE Chen Szu-yu
|
CHN Wang Manyu FRA Yuan Jia Nan
|
FRA Alexis Lebrun KOR Jang Woojin
|
FRA Alexis Lebrun TPE Lin Yun-Ju
|
|
FRA Yuan Jia Nan JPN Kasumi Ishikawa
|
TPE Chen Szu-yu GER Nina Mittelham
|
CRO Tomislav Pucar TPE Chuang Chih-Yuan
|
CRO Tomislav Pucar TPE Lin Yun-Ju
|
EGY Dina Meshref JPN Kasumi Ishikawa
|
HKD Lee Ho Ching EGY Dina Meshref
|
GER Timo Boll TPE Lin Yun-Ju
|
Final
CHN Fan Zhendong CHN Wang Chuqin
|
Imaginary
|
Final
CHN Sun Yingsha CHN Chen Xingtong
|
USA Lily Zhang JPN Kasumi Ishikawa
|
SWE Truls Moregard ENG Liam Pitchford
|
SWE Truls Moregard SVK Wang Yang
|
KOR Jeon Jihee CHN Chen Xingtong
|
GER Han Ying KOR Jeon Jihee
|
KAZ Kirill Gerassimenko SVK Wang Yang
|
SWE Truls Moregard SWE Mattias Falck
|
|
CHN Chen Xingtong GER Shan Xiaona
|
CHN Chen Xingtong PUR Adriana Diaz
|
NGR Quadri Aruna SWE Anton Kallberg
|
SWE Anton Kallberg SWE Mattias Falck
|
GER Shan Xiaona CHN Wang Yidi
|
GER Shan Xiaona POR Shao Jieni
|
SWE Mattias Falck JPN Tomokazu Harimoto
|
SWE Truls Moregard CHN Wang Chuqin
|
SF
|
CHN Chen Xingtong JPN Mima Ito
|
EGY Hana Goda CHN Wang Yidi
|
BRA Hugo Calderarno CHN Wang Chuqin
|
CHN Wang Chuqin GER Dmitri Ovtcharov
|
JPN Mima Ito JPN Miyuu Kihara
|
JPN Mima Ito SWE Linda Bergstrom
|
KOR An Jaehyun GER Dmitri Ovtcharov
|
CHN Wang Chuqin CHN Ma Long
|
|
JPN Mima Ito ROU Bernadette Szocs
|
JPN Miyuu Kihara IND Manika Batra
|
GER Qiu Dang IND Sathiyan Gnanasekaran
|
|
ROU Bernadette Szocs CHN Cheng Meng
|
ROU Bernadette Szocs SVK Barbara Balazova
|
JPN Yukiya Uda CHN Ma Long
|
|
|
|